Key account sales reprezentative

CONFIDENTIAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati si sarcini:
- Prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor client si urmareste atragerea permanenta de noi clienti;
- Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si de furnizori;
- Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
- Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.
- Stabileste si participa la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii;
- Intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
- Redacteaza rapoartele si procesele-verbale dupa intalniri;
- Intocmeste documentele comerciale;
- Raspunde pentru calitatea aprovizionarii clientilor;
- Raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare;
- Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative).

CERINTE

Candidatul ideal:

- Absolvent / a studii medii / superioare (avantaj pentru absolventii de marketing sau management);
- Cunostinte tehnice de baza in domeniul auto;
- Experienta de minim 2 ani intr-un post similar din vanzari;
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii,
- Atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie;
- Personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
- Cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
- Permis de conducere categoria B.
- Disponibilitate deplasari in Bucuresti si zonele limitrofe.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
-Salariu motivant+comisioane vanzari;
-Masina serviciu;

DESCRIEREA FIRMEI

Service Auto Multimarca