Key Account Representative - solutii IT & C in RETAIL

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Experienta in vanzari de solutii IT integrate (software si hardware) in proiecte complexe catre clienti din Retail/HORECA- minim 2 ani;
Abilitati si experienta de analiza din punct de vedere tehnic si business;
Capacitate decizionala, de analiza financiara si tehnica in vederea intocmirii ofertelor;
Excelente abilitati de comunicare;
Capacitate de lucru in echipa;
Disponibilitatea la deplasari frecvente;
Limba engleza nivel mediu;
Carnet de conducere catg B.
Locatie Bucuresti (cei din provincie trebuie sa fie disponibili la deplasari frecvente in Bucuresti/tara).

CERINTE

Promoveaza solutii IT (soft/hard) integrate, complexe in special catre clienti din REATAIL, HORECA;
Colaboreaza cu departamentul tehnic pentru pregatirea ofertei si a instalarilor necesare;
Identifica noi oportunitati de business la clientii din portofoliu, reusind astfel sa maximizeze vanzarile;
Actioneaza in vederea atingerii obiectivelor asumate;
Realizeaza o prospectare constanta a pietei in vederea dezvoltarii portofoliului de clienti din zona RETAIL/HORECA;
Se implica direct in negocierea si semnarea contractului;
Urmareste incasarea facturilor.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Programe de training specifice;
Posibilitati de dezvoltare profesionala.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.