Key Account Manager

Namisoft Technologies

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Efectuarea studiilor de piata necesare pentru a identifica potentiali clienti
-Dezvoltarea si administrarea portofoliului de clienti
-Participarea activa la implementarea strategiei de vanzari
-Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
-Realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
-Ofertarea, negocierea si urmarirea derularii contractelor;
-Redactarea zilnica a rapoartelor privind activitatea desfasurata;
-Oferirea unor servicii de calitate clientilor Namisoft;
-Colaborarea cu diferitele departamente ale firmei pentru realizarea obiectivelor

CERINTE

-Experienta relevanta in domeniul vanzarilor (vanzarea de servicii IT constituie un avantaj)
-Persoana energica, persuasiva, cu atitudine serioasa, pozitiva
-Abilitati excelente de comunicare, de lucru in echipa
-Disponibilitate de a calatori (in principal in Bucuresti, dar nu exclusiv)
-Studii superioare sau medii
-Cunostinte de baza MS Office (MS Word, Excel, Powerpoint)
-Posesia unui permis auto categoria B este apreciata

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial atractiv, in concordanta cu performantele obtinute si realizarea obiectivelor de vanzari; salariul este format dintr-o suma fixa + comision cu valoare nelimitata (calculat ca procent din valoarea vanzarilor)
-Posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-un start-up inovativ si ambitios ca lider al echipei de vanzari
-Decontarea diferitelor servicii folosite (telefonie, transport, etc.)

NamiSoft Technologies dezvolta solutii IT si de comunicare pentru a creste renumele, expunerea si conversia unui brand. Folosim tehnologii inovative pentru a imbunatati prezentarea si vizibilitatea produselor, sporind abilitatea unei companii de a vinde si oferi servicii mai bune clientilor.