KEY ACCOUNT MANAGER

Activ Invest SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participă la negocierea termenilor contractuali şi încheierea contractelor cu clienţii .
Propune acțiuni promoționale conform contractelor încheiate și urmărește execuția corespunzătoare a acestora.
Supraveghează concurenţa, fiind receptiv la orice modificare în evoluţia pieței.
Identifică oportunități de dezvoltare la nivelul departamentului, stabileste contacte cu potențiali clienți strategici și-i abordează în vederea stabilirii unor relații de parteneriat pe termen mediu și lung, bazate pe consultanță și servicii de inalta calitate.
Stabilește, dezvoltă și mentine o bază de clienți.
Stabilește cu directorul de vânzări strategia de preț pentru fiecare client.
Răspunde de realizarea obiectivelor generale și specifice lunare, trimestriale și anuale.
Urmărește încasarea în termen a soldurilor existente la clienți.
Urmărește profitabilitatea contractelor derulate.

CERINTE

Talent în vânzări.
Abilități foarte bune de planificare, organizare și prioritizare.
Abilități foarte bune de analiză și sinteză – efectuarea de analize cu nivel mare de complexitate .
Abilități foarte bune de comunicare, negociere și persuasiune.
Disponibilitate pentru deplasări.
Rapiditate și acuratețe in exercutarea sarcinilor primite.
Excelente abilități de operare PC (MS Office) – nivel avansat: Microsoft Excel, Microsoft Word și Microsoft Power Point.

BENEFICII OFERITE

Salariul se negociaza in cadrul interviului.
Bonuri de masa.

În cazul în care dorești să aplici pentru acest post, te rugăm să ne trimiți CV-ul la adresa de e-mail hr@activdistributie.ro, menționând în titlu postul pentru care aplici și de ce dorești acest post. Vom contacta doar candidații selectați pentru interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Distribuitor Samsung