KEY ACCOUNT MANAGER

MACROMEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Echipa de vanzari International Key Account isi cauta un nou coleg Key Account Manager.

Noul coleg colaboreaza cu National Key Account si gestioneaza relatia cu conturile Ika alocate, initiaza, negociaza si semneaza contractele, urmareste derularea acestora si identifica noi oportunitati de dezvoltare a cifrei de afaceri.

Responsabilitati principale:
- negocierea conditiilor contractuale cu clientii KA din portofoliu;
- stabilirea strategiei de desfasurare a activitatilor de vanzare a marfurilor;
- elaborarea unor estimari de vanzari, prognoze si propunerea de masuri de optimizare a colaborarii cu clientii KA;
- urmarirea derularii contractelor, costurilor, profitabilitatii actelor de vanzare in clientii KA alocati;
- organizarea, supervizarea si evaluarea implementarii actiunilor promotionale dedicate clientilor KA;
- redactarea de rapoarte de activitate periodice si ad-hoc.

CERINTE

- studii superioare - preferabil profil economic;
- experienta intr-un post similar intr-o companie din domeniul food - minim 3 ani;
- abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- limba engleza nivel avansat;
- foarte bune abilitati de operare PC;
- permis auto categoria B;
- foarte buna capacitate de gestionare a stresului si de prioritizare;
- team-player.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, asigurare de viata la nivel de grup, acces la instruire, mediu de lucru dinamic si profesionist.

Alte beneficii acordate de companie (tichete masa/cadou cu ocazia sarbatorilor Paste, Craciun, 1 Iunie, Abonament 7 Card, Pauza de Fructe, Bookster).

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Importanta companie nationala de import si distributie a alimentelor ce necesita temperatura controlata