Key Account Executive- Bucuresti

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea,dezvoltarea si mentinerea unor relatii foarte bune cu clientii tip KA: Carrefour, Auchan, Kaufland, Cora, Mega Image
- Promoveaza portofoliul de produse comercializate si negociaza comenzile;
- Realizeaza obiectivele de vanzari setate pentru zona repartizata;
- Implementeaza standardele de imagine (merchandising) propuse de companie in clientii din portofoliu;
- Contribuie direct la extinderea business-ului/cresterea vanzarilor clientilor prin consilierea oferita, elaborarea unui plan de dezvoltare, estimarea vanzarilor si planurilor de actiune (organizare de evenimente in-store si out-store: promotii, sampling, tombole etc).

CERINTE

- Excelente abilitati de comunicare si putere de convingere;
- Experienta in vanzari - minim 2 ani;
- Constituie avantaj experienta in relatiile comerciale cu marile lanturi de magazine – categoria produselor non food ;
- Initiativa, atentie la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Permis conducere categoria B;
- Studii superioare;
- Cunostinte de limba engleza – nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant bazat pe indicatori de performanta.
Masina de serviciu si telefon mobil
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale intr-o companie de succes.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.