Key Account Executive

AGI

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta portofoliului de clienti prin prospectarea continua a pietei
- Propune si implementeaza strategia de vanzari si de promovare a imaginii companiei
- Implementeaza planurile de actiune pentru identificarea si abordarea noilor clienti
- Elaboreaza si propunere target-ul si obiectivele lunare si urmareste realizarea acestora
- Negociaza si incheie contractele cu clientii
- Conduce echipa de vanzari in termeni de atingere a obiectivelor
- identifica noi oportunitati de vanzare pe plan local/ zonal (ex. angajatori) si promoveaza permanent valorile companiei

CERINTE

- Studii superioare
- Excelente abilitati de negociere, de comunicare, relationare si prezentare
- Orientare catre client si catre rezultate
- Abilitati de organizare si planificare, diplomatie, rezistenta la stress
- despre dezvoltarea si gestionarea structurilor de vanzari;
- tehnici solide de vanzare si negociere;
- limba engleza - nivel mediu;
- operare PC (Microsoft Office).

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet motivant de beneficii.