Junior Specialist Social Media & SEO

Haisitu.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- management canale Social Media (Facebook, Twitter, G+, Pinterest, YouTube.com, etc.)
- structureaza si documenteaza informatiile brute spre a le posta online
- administrare continut web conform regulilor SEO
- activitati Off-page SEO
- administrare blog si relatii bloggeri
- newsletter manangement
- activitati de monitorizare si raportare

CERINTE

- student/a la Comunicare, PR, Marketing, Turism, sau chiar Jurnalism
- o buna cunoastere a Facebook, Google+, Twitter, Pinterest, Instagram
- o persoana comunicativa, optimista, dornica sa invete si sa se dezvolte profesional
- cunostiinte foarte bune de operare PC
- cunostiinte SEO
- cunostiinte avansate de limba engleza (scris, citit, vorbit)
- persoana organizata / atenta la detalii

BENEFICII OFERITE

Salariul entry-level in functie de experienta, 1200 RON - 1600 RON/luna (primele 3 luni de proba).

Dupa aceasta perioada se va renegocia la fiecare 6 luni, in functie de performante.

Haisitu.ro este o companie alcatuita dintr-o echipa tanara, cu multa initiativa si dorinta de afirmare.

Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, trimite-ne CV-ul tau!