Junior Software Engineer

Angajatori de TOP

Job expirat

RESPONSABILITATI

• The candidate will be part of a team developing network management system for managing our client's devices.

CERINTE

Must have:
• Good Java knowledge.
• Knowledge about SQL and relational DB concepts.
• Excellent communication skills.
• Highly motivated and willing to work as a team player.
• Capable of self-learning and working in a challenging environment.
• BSc/BA Computer Science or equivalent.

BENEFICII OFERITE

• Access to innovative technologies
• A competitive compensation package
• Private Health Insurance
• Meal tickets

Angajatori de TOP este cel mai mare targ de cariera din Romania ce reuneste la fiecare editie peste 90 de companii si 15 000 de vizitatori.

Evenimentul are loc de doua ori pe an – primavara si toamna, la Sala Palatului din Bucuresti.

Pe 26 - 27 octombrie, la cea de-a 13-a ediţie a Angajatori de Top, cele mai active companii de pe piaţa internă au deschise peste 3.000 de oportunităţi de carieră. În cele două zile ale evenimentului, vor participa peste 90 de firme din domeniile: IT&C, outsourcing, FMCG, financiar-bancar, inginerie, retail, audit şi consultanţă.

Oferta angajatorilor acoperă toate domeniile de activitate, iar printre companiile prezente în această toamnă se numără:

IT&C: IBM, Dell, Bitdefender, Vodafone, ENEA, 1&1 Internet Development, Samsung Electronics România, Intel, Microsoft, Bearing Point, Ubisoft, Cegeka, Luxoft, Ixia, Route 66, Infineon, Stefanini, Freescale, TeamNet Collaborate, Endava, Electronic Arts, Microchip, DigitalOptics Corporation, Thales, Star Storage, Oracle, Incrys, Optaros, Pentalog, Amiq.

Outsourcing: Accenture, HP, Computer Generated Solutions, Genpact, Webhelp, Wipro Technologies, Competence Call Center, Carestream, Teleperformace, Studio Moderna, Valoris.

Inginerie: Grup Renault România, Adrem Invest, Schneider Electric, TIAB, SNC Lavalin România, SINIAT

Banking&Finance: BCR, BRD – Groupe Société Générale, Raiffeisen Bank, ING Asigurări de Viaţă, ProCredit Bank, Groupama, UFX Markets, Godwin Austin.

FMCG: JTI, L’Oreal România, British American Tabaco, McDonald's România, Ursus Breweries, P&G, Scandia, Delaco.

Consultanţă: Ernst&Young, TMF.

Retail: Lidl, Rewe Group, OBI, Arabesque.