JUNIOR RECRUITER - firma constructii

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizarea si coordonarea procesului de recrutare pentru pozitii din diverse domenii de activitate,
Publicarea anunturilor pe site-urile dedicate si in presa de specialitate,
Selectarea si analizarea cv-urilor primite,
Programarea interviurilor si sustinerea acestora,
Elaborarea rapoartelor de evaluare a candidatilor selectati,
Monitorizarea permanenta a pietei de resurse umane,
Actualizarea bazei de date de candidati in acord cu cerintele si asteptarile organizatiei,
Facilitarea, urmarirea si evaluarea acomodarii candidatilor plasati.

CERINTE

Studii superioare in domeniul socio-uman
Experienta in domeniul resurselor umane, pe o pozitie similara, minim un an
Abilitati de comunicare si relationare, flexibilitate, organizare si auto-organizare, analiza, intuitie si capacitate de observare
Limba engleza la nivel avansat
Cunostinte operare PC - Word, Excel, Internet.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/