Junior Recruiter

CC Gold Business Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea procesului de recrutare alaturi de un senior recruiter(postarea anunturilor, selectia CV-urilor, contactarea candidatilor, sustinerea interviurilor);
Administrarea bazei de date pentru candidati;
Identificarea mijloacelor potrivite de promovare a pozitiilor vacante;
Reprezentarea agentiei la evenimentele de resurse umane aferente recrutarii (targuri de job-uri, prezentari la facultati/universitati);
Informarea candidatiilor cu privire la rezultatul procesului de selectie.

CERINTE

Studii superioare absolvite;
Activitati de voluntariat in resurse umane/internship/practica, constituie un avantaj;
Foarte bune abilitati de comunicare si relationare, atentie la detalii;
Limba engleza nivel avansat (scris si vorbit);
Flexibilitate, capacitate de adaptare;
Abilitatea de a lucra in echipa.

HR Gold este o companie de resurse umane ce ofera servicii de recrutare si selectie personal.