Junior Purchasing & Logistic Assistant

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati specifice:
Centralizarea propunerilor de comanda, obtinerea validarii si transmiterii lor;
Asigurarea procesarii comenzilor de catre furnizori conform termenelor agreate;
Planificarea, organizarea si monitorizarea transportului international;
Gestionarea comunicarii cu furnizorii si transportatorii;
Listarea noilor produse in sistemul informatics si pe site-ul companiei;
Gestionarea bazelor de date cu furnizorii, clientii, contracte, oferte, achizitii si comenzi;
Pregatirea formalitatilor vamale legate de importuri;
Pregatirea documentatiei pentru obtinerea autorizatiilor la produsele noi
Raportari specific.

Responsabilitati administrative:
Primirea si redirectionarea apelurilor/mesajelor telefonice primite prin centrala telefonica;
Administrea corespondentei postale si e-mail (primirea, sortarea, distribuirea, inregistrarea, multiplicarea, redactarea, arhivarea expedierea corespondentei);
Gestionarea informatiilor (culegere, clasificare, actualizare, prelucrare, transmitere, arhivare, etc);
Obtinerea semnaturilor pe corespondenta/documente, multiplicarea documentelor, comunicarea deciziilor adoptate de management, etc;
Asigurarea protocolului, organizarea sedintelor/ intalnirilor, rezervare de bilete, etc;
Realizarea necesarului si a comenzilor de consumabile;
Respectarea standardelor legate de tinuta, comunicare, conduita si punctualitate.

CERINTE

Experienta pe o pozitie similara;
Studii superioare;
Cunostinte MS Office, nivel avansat
Limba engleza, nivel avansat
Persoana dinamica, motivata, entuziasta
Abilitati de organizare si prioritizare;
Atentie la detalii;
Aptitudini foarte bune de comunicare;
Competente etice si loialitate
Orientata spre rezolvarea problemelor;
Capacitate de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

- pachet slarial negociabil in functie de experinta profesionala.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.