Junior Network Engineer / Technician – NOC

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigurarea suportului Level 1 si 2 pentru sistemele operationale
• Asigurarea preluarii si tratarii problemelor/evenimentelor (prin sistemul de ticketing, telefonic, e-mail etc.)
• Monitorizarea sistemelor, identificarea alarmelor, izolarea si remedierea defectelor
• Mentinerea legaturii si comunicarii cu furnizorii, partenerii si clientii companiei
• Asigurarea documentarii retelei, pregatirea rapoartelor operationale si de performanta pentru management
• Instalarea, configurara si intretinerea echipamentelor de retea.

CERINTE

- Studii si/sau experienta relevanta in domeniul tehnic - IT&C
- Cunoasterea sistemului de operare Windows
- Cunostinte de baza despre sistemul de operare Linux
- Cunostinte despre retelele de comunicatii de date
- Cunostinte privind protocoalele de rutare (BGP, IS-IS, OSPF)
- Abilitati de gandire analitica, persoana organizata si metodica
- Abilitati de lucru in echipa si de comunicare, capacitate de relationare interumana
- Capacitatea de a actiona independent
- Capacitatea de culegere, clasificare si interpretare a informatiilor
- Responsabilitate, implicare, respectarea procedurilor si comportament etic
- Fluenta si abilitati de comunicare verbale si in scris in limba romana si limba engleza
- Lucru in ture (ture inclusiv noaptea si/sau weekend, program echitabil in echipa).

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/