Junior IT Consultant

Quantrio Consulting srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Efectuarea de analize tehnice si oferirea de consultanta in domeniul solutiilor tip BSM (Business Service Management) pentru clientii companiei
• Concepe, Implementeaza si Configureaza solutii de tip BSM pentru clienti
• Proiectarea si validarea de configuratii de solutii BSM pentru clienti
• Implementare si configurarea solutiilor agreate
• Training si asistenta post-implementare pentru solutiile furnizate
• Documentarea activitatilor de implementare derulate

CERINTE

• Absolvent/Student al unei facultati cu profil IT sau economic cu specializare IT
• Cunostinte de baza Java, programare web, scripting (Perl, VBS, Python, Jython)
• Cunostinte tehnice baze de date
• Cunostinte de Microsoft/Open Office (Excel, Word, Visio, Power Point)
• Limba engleza: avansat
• Abilitati de comunicare / negociere;
• Initiativa / Persoana proactiva
• Aspect placut / prezenta profesionala;
• Persoana ambitioasa, cu aspiratii, focalizata pe cariera;
• Fire deschisa;
• Rezistenta la stres;
• Capacitate de lucru intr-un colectiv;
• Disponibilitate pentru deplasari in afara orasulu

BENEFICII OFERITE

Plan de cariera + salariu motivant + mediu de lucru modern

Quantrio este o companie de servicii si consultanta IT cu sediul central in Bucuresti, Romania. Quantrio ofera consultanta, implementare si operare pentru solutii IT bazate pe suite de aplicatii software HP precum: ITSM, Business Service Management, Business Service Automation, Functional and Performance Testing sau Project and Portfolio Management Domeniile noastre de expertiza sunt: Analiza si consultanta pentru monitorizarea planificarii si livrarii si solutii automate pentru infrastructura IT; Instalarea si configurarea de aplicatii software pentru monitorizarea si automatizarea fluxurilor de lucru din cadrul companiei; Capabilitati de externalizare/operare pentru solutiile de implementare.