Junior HTML/CSS Developer

CHARGEADS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ales va face parte din echipa de dezvoltare a platformelor de advertising self-service, va dezvolta aplicatii web based, va optimiza performanța pentru diferite aplicații front-end și va colabora cu designerii și cu programatorii.

CERINTE

- Cunoștințe medii/avansate HTML5, CSS3 și Javascript;
- Familiarizare cu proiectarea de aplicații web compatibile cu standardele curente;
- Experiență și bune cunostințe de Photoshop (web-oriented);
- Familiarizare cu arhitecturi front-end precum Bootstrap;
- Experiența cu preprocesoare CSS (Less, Sass) reprezintă un avantaj;
- Experiența cu librării jQuery sau AngularJS reprezintă un avantaj;

BENEFICII OFERITE

- Asigurare medicală privată;
- Acces liber la snackbar, cafea, răcoritoare;
- Acces la diferite evenimente organizate sau sponsorizate de companie;
- Mediu de lucru plăcut (terasă pentru relaxare) și program flexibil;
- Bonusuri ocazionale în funcție de performanță;

Chargeads, este o companie de tehnologie cu birouri în New York, Cape Town, București și Dubai, care furnizează soluții inteligente și eficiente pentru publisheri, agenții și clienți de publicitate din întreaga lume. Compania beneficiază de un mediu de lucru dinamic și de o echipă vibrantă de profesioniști.