Junior Marketing Consultant

MKOR Trends SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vei lucra alături de managerul de cercetare în dezvoltarea studiilor de piață pe care le realizăm pentru clienți (culegerea datelor și interpretare). Proiectele noastre provin din domenii extrem de diferite, deci dacă îți place diversitatea, nu te vei plictisi.
Principalele tale responsabilități vor consta în:
*Dezvoltarea designului de cercetare pentru noile proiecte (în colaborare cu Managerul de Cercetare);
*Desk-research pentru proiecte, din surse diverse, în funcție de specificul fiecărui proiect;
*Analiza și interpretarea datelor în Excel / SPSS;
*Redactarea textelor de analiză pentru rapoartele finale;
*Propuneri și redactare de recomandări pentru studiile realizate.

CERINTE

Te invităm să faci parte din echipa noastră, dacă:
*Ai experiență de lucru în Excel, SPSS și / sau alte softuri de analiză statistică;
*Cunoști limba engleză la nivel mediu sau avansat;
*Ai mai efectuat / ai mai participat în realizarea unor studii de piață, în trecut (la facultate sau la job);
*Ești atent(ă) la detalii;
*Ești proactiv(ă), creativ(ă) și îți place să înveți lucruri noi.

BENEFICII OFERITE

Program flexibil, decont transport, bonusuri trimestriale (în funcție de performanțe / obiectivele stabilite). Toate acestea vor fi discutate în cadrul interviului.

MKOR Consulting oferă servicii de cercetare strategică a pieței, de la studii sectoriale de piață, analiză competitivă și studii de consumator. Toate tipurile de cercetare pe care un business trebuie să le efectueze pentru a evolua.
Te așteptăm în Echipa MKOR! Căutăm să ne dezvoltăm constant echipa și suntem deschiși să te cunoaștem, mai ales dacă ești ca noi: curios, proactiv și implicat în ceea ce faci.
Află mai multe despre noi, echipa și proiectele noastre, dar și despre oportunitățile pe care le oferim, pe site-ul nostru: https://mkor.ro/cariere/