Junior Call Center Officer

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul sau, o companie multinationala bancara de renume, leoHR recruteaza:

Responsabilitati:

- Raspunde tuturor apelurilor telefonice primite prin Call Center;
- Identifica nevoile clientilor;
- Ofera informatii complete si corecte in timp util, prin telefon, despre produsele si serviciile Bancii pentru clientii existenti si potentiali, poate promova aceste produse si servicii catre clienti;
- Prelucreaza solicitarile clientilor conform competentelor atribuite prin procedurile interne ale Bancii;
- Rezolva in mod eficient cererile si solicitarile clientilor, asigurand satisfactia acestora;
- Inregistreaza plangerile formulate de clienti si le retransmite catre departamentele responsabile de rezolvarea lor din Banca.

CERINTE

Candidatul ideal:

- Excelente abilitati de comunicare, relationare si negociere;
- Buna cunoastere a pachetului MS Office si abilitati de lucru cu calculatorul;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational;
- Calm, rezistenta la stres;
- Abilitati de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Candidatii fara experienta, dar cu potential vor fi ajutati sa-si dezvolte abilitatile;
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu de lucru bancar multinational;
- Participarea la proiecte variate si dinamice in cadrul carora cunostintele si abilitatile pot fi insusite si perfectionate;
- Sansa de a construi o cariera in domeniul bancar intr-un mediu tanar si dinamic;
- Oportunitati de promovare;
- Training-uri specializate si suport continuu pentru cresterea profesionala cu o echipa entuziasta de tineri profesionisti.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam trimite CV-ul tau la adresa ioana.radulescu@leoHR.ro cu subiectul : “Junior Call Center Officer“. Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insa doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies