Junior Buyer - perioada determinata de 1 an

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inregistreaza documentele necesare aferente procesului de achizitie, conform procedurilor interne si confirma/transmite catre Departamentul Sales confirmarile de comanda;
Monitorizeaza intregul proces de achizitii, de la cerere pana la livrare/plata;
Instiinteaza departamentele solicitante asupra intarzierilor la livrare;
Solicita si verifica facturile emise de furnizori in timp real;
Transmite si inregistreaza facturile de achizitii catre Departamentul Financiar;
Pregateste documentele vamale in vederea importului de marfa;
Tine evidenta preturilor furnizorilor agreati si actualizeaza constant baza de date;
Negociaza si monitorizeaza conditiile de achizitie de la furnizori agreati;
Face estimari corecte de timp si isi respecta termenele limita asumate;
Asigura permanenta actualizare a contractelor si actelor aditionale, in conformitate cu procedura interna de achizitii;
Stabileste si dezvolta relatia cu furnizorii, identifica noi furnizori;
Colaboreaza cu celelalte departamente pentru determinarea corecta a specificatiilor bunurilor si serviciilor care vor fi achizionate;
Asigura arhivarea fizica si in soft a comenzilor si corespondentei legate de acestea;
Solutioneaza neconformitatile aparute in procesul de achizitie.

CERINTE

Studii superioare finalizate;
Minim 1 an experienta pe o pozitie similara;
Cunostinte de limba engleza (minim nivel mediu);
Cunostinte de MS Office: Excel, Outlook;
Orientare catre client, catre rezultate;
Excelente abilitati de comunicare, negociere si de lucru in echipa;
Persoana dinamica, analitica si atenta la detalii;
Capacitate de adaptare la situatii noi, invatare continua.

DESCRIEREA FIRMEI

Despre Star Storage

STAR STORAGE este unul dintre cei mai puternici furnizori de soluții de stocare, arhivare și management al informațiilor pentru organizaţii publice şi private din România. Cu 18 ani experiență şi un portofoliu de peste 500 de clienţi în industrii ca financiar-bancar, telecom, producţie, utilităţi sau administrație publică, compania joacă un rol cheie în transformarea digitală a organizaţiilor de orice dimensiune. Lider în furnizarea de conţinut digital, tehnologii mobile şi soluţii de cloud computing, STAR STORAGE are clienţi pe 4 continente în ţări ca USA, Germania, Spania, Italia, Suedia, Elveţia sau Africa de Sud.