Junior Broker Asigurari

Human Touch Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Iti doresti o cariera in domeniul Asigurarilor?
Nu ai experienta in domeniu? Acest lucru nu conteaza, cel mai important este ca tu sa vii cu o doza mare de entuziasm si cu dorinta de a-ti dezvolta cariera profesionala in acest domeniu, iar de restul ne ocupam noi. Expertii nostri iti vor oferi sprinjinul necesar in ceea cea priveste primul pas in domeniul asigurarilor.

Care sunt responsabilitatile tale:
• Cunoasterea si promovarea produselor companiei
• Consilierea clientilor
• Incheierea politelor de asigurare pentru clienti (activitatea este de birou si se desfasoara la punctele de lucru ale brokerului)
• Contactarea clientilor pentru reinnoirea politelor RCA.

CERINTE

• Experienta de munca de minim 6 luni sau experienta in proiecte de voluntariat, internship sau efectuarea de stagii de practica in cadrul unei institutii cu profil financiar-bancar
• Abilitati de comunicare
• Abilitati numerice
• Initiativa si dinamism
• Capacitatea de a lua decizii rapid
• Atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

• Posibilitatea de a interactiona intr-un mod profesionist cu piata financiara si de asigurari
• Training-uri de specializare (training produse, vanzari, comunicare cu clientii, etc)
• Pachet salarial alcatuit din salariu fix + comision din vanzari + tichete de masa + bonus anual.

DESCRIEREA FIRMEI

Human Touch Consulting Group - HTCG