JUNIOR BROKER

ZURICH BROKER DE ASIGURARE -REASIGURARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrarea unui portofoliului de asigurari de tip Bonds, Property, Liability, CAR/EAR, Cargo etc.pentru clientii alocati
- Prospectarea pietei, atragerea de noi clienti si extinderea portofoliului pentru clientii existenti
- Preluarea cererilor de asigurare/reinnoire/extindere de la clienti, negocierea si transmiterea catre acestia a ofertelor de asigurare in vederea obtinerii acordului de emitere
- Dezvoltarea portofoliului de clienti, cu asistenta din partea departamentului de Vanzari
- Gestionarea clientilor Zurich Broker conform standardelor si procedurilor companiei
- Negocierea ofertelor de asigurare pentru clientii noi in vederea otimizarii raportului dintre cost si acoperire.

CERINTE

-Dinamic, flexibil, rezistent la stress, efficient
- Abilitati de comunicare si relationare, atentie pentru detalii, atentie fata de nevoile clientului, capabil sa lucreze in echipa
- Bun negociator
- Cunostinte elementare in domeniul asigurarilor

BENEFICII OFERITE

-salariu de incadrare motivant in functie de experienta fiecaruia (se negociaza in momentul interviului);
- -programul de lucru (L-V- 09:00- 18:00) ;
- -asigurare medicala;
- -autoturism in interes de serviciu;
- -telefon de serviciu;
- -un mediu dinamic si profesionist;
- -posibilitatea construirii unei cariere intr-o companie in plina dezvoltare.

DESCRIEREA FIRMEI

ZURICH BROKER DE ASIGURARE -REASIGUARE