Junior Account Manager

Radient Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm un om ok: sociabil, amabil, pus pe treaba, atent si organizat. Genul acela de om, responsabil, deștept, care nu vrea să piarda timpul. Știi pe cineva? :) Bine, atunci citește mai departe.

Ar fi ideal să fii atras(ă) de tehnologie, pentru că așa sunt și viitorii tăi colegi - noi recomandăm soluții IT, iar acest domeniu se mișcă cu o viteză incredibilă. Să îți placă interacțiunea cu oamenii, să îi “citești” ușor. Să intuiești corect ce au nevoie și să poți oferi soluția potrivită.

Pentru început, ne-am dori să știi engleza și suita office, să fii atent(ă) la detalii și să înveți din orice. Noi o să te ajutăm să devii un membru de bază al echipei, promitem. Iar dacă ai citit până aici, ne poti scrie acest lucru direct pe social@radient.ro.

CERINTE

Responsabilități (extrase din fișa de post)

Identificarea de noi oportunitati de comercializare a produselor si serviciilor RADIENT prin tactici specifice de vanzari si contactare a prospectilor – telefonic, prin email sau intalniri directe
Initierea proactiva a comunicarii cu potentialii clienti si pastrarea evidentei acestei comunicari in sistemul intern CRM
Prezentarea produselor si serviciilor RADIENT; cunoasterea perfecta a tuturor solutiilor din portofoliul companiei
Identificarea nevoilor clientilor si transmiterea informatiilor relevante catre departamentele corespunzatoare
Conceperea unor oferte profesionale bazate pe politicile de comercializare RADIENT, in timpul standard de raspuns al firmei si conform termenilor agreati cu Sales Manager-ul
Controlarea intregului ciclu de vanzare, de la concept la livrare (intalniri cu clientii, propuneri si dezvoltare solutie, follow-up, contractare) actionand permanent ca o interfata intre client si sistemul de livrare intern
Mentinerea relatiei constante cu clientii RADIENT si asigurarea satisfactiei acestora cu privire la serviciile sau produsele contractate
Crearea, imbunatatirea si actualizarea continua a bazelor de date care contin clientii si furnizorii firmei
Asistenta oferita echipei in ceea ce priveste generarea de lead-uri si/sau concretizarea oportunitatilor
Sustinerea de sesiuni de prezentari, examene, training si coaching intern.
Colaborarea cu toate departamentele firmei in vederea atingerii obiectivelor fixate (vizite la client si target lunar) si furnizarea de feedback de la clienti catre marketing si management
Monitorizarea posibilei competitii prezente in conturile respective si raportarea actiunilor efectuate si ofertelor prezentate.

BENEFICII OFERITE

De ce Radient?

Vei conta. Vei comunica liber și vei avea libertatea de a construi soluții și oferte așa cum crezi că este mai bine. Vei fi ajutat de noi și vei câștiga pe măsura rezultatelor tale - dar vei avea și un venit garantat agreat împreună. Sună bine? Așteptăm CV-ul tău.

Radient este o firma independenta de consultanta. Identitatea, solutiile IT structurate si raportarea la piata care va inconjoara sunt raspunsurile Radient.

Misiunea noastra este sa dezvoltam afaceri, prin tehnologie, marketing si vanzari eficiente. Suntem specialisti certificati in Marketing, IT si Vanzari. Lucram cu parteneri puternici, de la valori locale la producaori si distribuitori internationali de software specializat.