JOB: Inginer Calcul (Ansys)

ORGANISATION CONSULTING PROD

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verificarea geometriei pieselor
- Pregatirea geometriei pentru mesh (decupaje, sectiuni, etc.)
- Atribuirea de materiale si de proprietati elementelor analizate
- Realizarea mesh-ului unei piese tinand cont de criteriile solicitate
- Aplicarea de conditii (legaturi, contacte, fixari, etc.)
- Lansarea unui calcul test pentru a verifica mesh-ul si respectarea criteriilor
- Validarea mesh-ului
- Redactarea dosarelor de validare

CERINTE

- Absolvent (a) studii tehnice
- Experienta anterioara cu Ansys Workbench este necesara
- Limba engleza - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- Asigurare medicala, bonusuri, al 13-lea salariu
- Mediu de lucru international

OC Prod Group este un cabinet international de recrutare cu sedii in Romania, Franta, UK, Maroc si Canada. Alaturi de clientii nostri ne implicam in conceperea si punerea in aplicare a proiectelor.