Java Developer

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltare software: creaza codul sursa pentru implementarea practica a proiectelor la care participa;
- gaseste solutii tehnice pentru implementarea sarcinilor de lucru;
- participa la proiectarea sistemelor si solutiilor informatice;
- actualizeaza documentatia tehnica a proiectelor la care lucreaza;
- participa la cursurile de perfectionare organizate de firma sau de casele de software partenere ale acesteia.

CERINTE

- studii superioare de profil informatic;
- limbaje si tehnologii de programare: Java, J2EE, Spring, Dojo, JQuery, JavaScript, JSF, Hibernate;
- cunostinte de lucru cu bazele de date relationale;
- HTML nivel mediu;

- Experienta de minim 3 ani in dezovltarea de aplicatii pe tehnologie Java;

- experienta in lucrul cu servere de aplicatii (ex: JBoss, Websphere, BEA).

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).