IT Support Officer - Divizia IT

LIBRA INTERNET BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Răspunde solicitărilor şi cererilor de asistenţă în privinţa activităţilor operative zilnice ale organizaţiei;
- Identifică problemele, defecţiunile tehnice şi oferă asistenţă utilizatorilor;
- Asigura suportul utilizatorilor pentru folosirea aplicatiei bancare si a aplicatiilor de tip office;
- Efectuează operaţii zilnice de deschidere zi, inchidere zi, supraveghere si solutionare blocaje sistem, inchideri de luna, actualizare cotatii;
- Efectuează salvările de date zilnice pentru toate bazele de date conform normelor de salvare a bazelor de date;
- Efectueaza corectii in tabelele de date ale serverelor de productie, ca urmare a unor erori de utilizare sau de aplicatie, în baza solicitarilor primite de la Şefii de Departamente/Divizii, Directori de sucursale sau Managementul bancii, înregistrând aceste solicitări într-o aplicaţie de help desk;
- Raportează zilnic în scris şefului de Departament Suport Operatii IT erorile care nu au putut fi soluţionate în ziua precedentă, cât şi problemele trimise către Departamentul R&D sau de securitate;
- Efectuează procedurile necesare pentru deschiderea de noi sucursale în sistem;
- Efectuează operaţiile de provizionare şi deprovizionare a angajaţilor băncii;
- Instalează şi configurează staţiile de lucru conform procedurilor în vigoare.

CERINTE

- Absolvent al unei facultati de profil (informatică economică sau automatica);
- Experienta in administrarea sistemelor de operare Windows (1 an);
- Experienta in administrarea bazelor de date MS SQL Server (1 an);
- Conostiinte generale: Exchange Server, Linux, Tehnologii web;
- Experienţa anterioară într-un post similar este considerată un avantaj;
- Cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Ai drept calitati spiritul dinamic, perseverenta si entuziasm? Iti doresti o cariera de succes in mediul financiar-bancar?

In Libra Internet Bank iţi oferim un mediu de lucru provocator, modern şi orientat către rezultate. Suntem organizaţia care susţine tinerii excepţionali, ambiţioşi, care doresc să-şi contureze un brand profesional şi să-şi dezvolte cariera îndrumati de specialiştii băncii.
Suntem o echipă tânără şi dinamică. Vei găsi adevăraţi profesionişti, oameni cu experienţă, comunicativi şi proactivi care apreciază performanţa. Entuziasmul şi energia acestora îţi vor oferi o atmosferă de lucru plăcută şi colegială.

Te asteptam alaturi de echipa noastra!