Intership in Recrutare

NoRo Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

In momentul de fata oferim un Intership in Recrutare, in cadrul caruia poti asimila cunostiinte despre si participa la:

- Structurarea si derularea unui proces de recrutare si selectie
- Modalitati moderne utilizate in selectia candidatilor
- Tipuri de competente specifice unui post
- Analizarea CV-urilor in functie de profilul cautat
- Crearea unei baze de date, importanta si gestionarea acesteia
- Tipuri de interviuri si tipuri de candidati
- Modalitati de evaluare a candidatilor, testarea psihologica si tehnica a candidatilor
- Implicarea in procesul de selectie si recrutare de personal
- Participarea la interviurile fata in fata

CERINTE

Ce asteptam de la tine?

- Student (a) sau absolvent (a) al Facultatii de Psihologie
- Interes pentru dezvoltarea unei cariere in resurse umane
- Excelente abilitati de comunicare si relationare (fluenta in vorbire, expresivitate, zambet, naturalete, abilitatea de a lucra in cadrul unui grup, in echipa)
- Persoana dinamica, flexibila, orientata spre rezultate, ambitioasa, perseverenta
- Limba engleza - avansat
- Bune abilitati de operare PC

BENEFICII OFERITE

Perioada de intership este de 3 – 6 luni si in functie de proiectele de viitor pe care le vom avea, precum si de rezultatele si disponibilitatea ta pe viitor, te putem chema sa faci parte din echipa noastra de recrutare.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare si selectie personal.