Instructor/Animator (profil sportiv) tabere de vara pentru copii

Progressive Sports

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un instructor / animator pentru taberele de vara pentru copii pe care le organizam din anul 2006.
Activitatile vor fi atat activitati sportive usoare (de tabara) cat si de alte activitati specifice taberelor (jocuri/concursuri indoor, petreceri tematice, etc.).
Candidatul va lucra alaturi de alti instructori sportivi si traineri care vor facilita copiilor experiente de tabara specifice.
Taberele au un profil de multi-adventure si sunt organizate in zone de munte: Busteni, Zarnesti, Poiana Brasov.
Varsta ideala ar fi intre 20-27 ani.
Perioada de desfasurare a taberelor este din 1 iulie - 6 septembrie 2019.

CERINTE

Candidatul ideal ar fi un tanar cu o personalitate calda si rabdatoare, care sa ii faca placere sa lucreze cu copiii si sa fie instructor intr-un summer camp, in care va coordona, alaturi de alti instructori copii din tabara.
Experientele conexe ar fi un plus: a mai lucrat in alte tabere de copii, a facut sau a facut parte din proiecte in sfera activitatilor pentru copii, a facut sport de performanta si a fost angrenat intr-un club sportiv etc.

BENEFICII OFERITE

In functie de profilul candidatului putem discuta de bonusuri dupa experienta din primele tabere.

DESCRIEREA FIRMEI

Oragnizator: Tabere de vara si Tabere de ski pentru copii.