INSTALATOR RETELE EXTERIOARE , CANALIZARE SI ALIMENTARE CU APA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Instalatorii apa-canal pot avea urmatoarele atributii:
- monteaza instalatiile exterioare de canalizare
- monteaza retele exterioare de alimentare cu apa
- realizeaza bransamente (ex.: racorduri intre conductele exterioare si instalatiile interioare de apa) in camine, subsoluri de cladiri etc.
- monteaza accesorii (ex.: capace la caminele de vizitare), utilaje si echipamente (ex.: apometre, pompe) la retelele de alimentare cu apa si canalizare
- realizeaza lucrari de intretinere (inspectii, revizii, reparatii curente etc.) a retelelor de alimentare cu apa si canalizare
- remediaza defectiunile retelelor de alimentare cu apa si canalizare
- verifica lucrarile executate, identifica si remediaza deficientele
- intretine sculele, echipamentele si utilajele de lucru

CERINTE

- cunoscator tehnici sudura (electrofuziune, sudura cap la cap)
- experienta in domeniu ( retele exterioare) minim 3 ani
- candidatul trebuie sa aiba domiciliul in judetul Prahova sau Ialomita