Inspectori resurse umane

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea actelor necesare angajarii, a modificarilor si incetarilor contractelor de munca, in conformitate de noul Cod al Muncii si inregistrarea acestora in Revisal;
- Administrarea dosarelor de personal;
- Intocmirea de adeverinte sau alte acte solicitate de catre angajati sau fosti angajati;
- Intocmirea, completarea, actualizarea fiselor de post si a Regulamentului de Ordine Interioara;
- Actualizarea bazei de date a angajatilor;
- Introducerea si actualizarea datelor in programul de salarii, intocmirea statelor de plata si a pontajului lunar;
- Intocmirea declaratiei lunare 112, a delaratiei 205 si a Fiselor Fiscale;
- Intocmirea situatiei bonurilor de masa, trimiterea acesteia catre furnizor si distribuirea lor;
- Ofera suport in procesul de recrutare si selectie de personal;
- Intocmirea si gestionarea situatiei concediilor de odihna si a concediilor medicale;
- Tine legatura cu ITM Bucuresti si CASMB;
- Depunerea si urmarirea dosarelor de recuperare a concediilor medicale, atunci cand este cazul;
- Mentinerea legaturii cu furnizorul de servicii medicale, si organizarea medicinei muncii.

CERINTE

- Atestat Inspector Resurse Umane;
- Experienta in domeniul resurselor umane de minim 6 luni;
- Buna cunoastere a legislatiei in vigoare;
- Cunostinte operare PC, in special Microsoft Office & internet Explorer;
- Persoana organizata, responsabila, atenta la detalii cu atitudine proactiva;
- Bune abilitati de comunicare si relationare;
- Cunostinte limba engleza – nivel mediu + alte limbi straine reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Se va negocia la interviu.