Inspectori resurse umane

SMART MEDIA PROJECT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea actelor necesare angajarii, a modificarilor si incetarilor contractelor de munca, in conformitate de noul Cod al Muncii si inregistrarea acestora in Revisal;
- Administrarea dosarelor de personal;
- Intocmirea de adeverinte sau alte acte solicitate de catre angajati sau fosti angajati;
- Intocmirea, completarea, actualizarea fiselor de post si a Regulamentului de Ordine Interioara;
- Actualizarea bazei de date a angajatilor;
- Introducerea si actualizarea datelor in programul de salarii, intocmirea statelor de plata si a pontajului lunar;
- Intocmirea declaratiei lunare 112, a delaratiei 205 si a Fiselor Fiscale;
- Intocmirea situatiei bonurilor de masa, trimiterea acesteia catre furnizor si distribuirea lor;
- Ofera suport in procesul de recrutare si selectie de personal;
- Intocmirea si gestionarea situatiei concediilor de odihna si a concediilor medicale;
- Tine legatura cu ITM Bucuresti si CASMB;
- Depunerea si urmarirea dosarelor de recuperare a concediilor medicale, atunci cand este cazul;
- Mentinerea legaturii cu furnizorul de servicii medicale, si organizarea medicinei muncii.

CERINTE

- Atestat Inspector Resurse Umane;
- Experienta in domeniul resurselor umane de minim 6 luni;
- Buna cunoastere a legislatiei in vigoare;
- Cunostinte operare PC, in special Microsoft Office & internet Explorer;
- Persoana organizata, responsabila, atenta la detalii cu atitudine proactiva;
- Bune abilitati de comunicare si relationare;
- Cunostinte limba engleza – nivel mediu + alte limbi straine reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Se va negocia la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

PRIMA PAGINA

Obiectivul SMART MEDIA PROJECT este de a oferi clientilor nostri posibilitatea de a alege, in timp util si cu ajutorul informatiilor necesare, persoana pe care acestia o considera cea mai potrivita.

Obligatiile noastre constau in identificarea, selectia, testarea, evaluarea si prezentarea candidatilor dupa descrierea furnizata de Companiile angajatoare.

Consultantii SMART MEDIA PROJECT depun toate eforturile pentru a garanta acuratetea si veridicitatea informatiilor prezentate si pentru a mentine un standard ridicat al serviciilor. Trebuie subliniat, ca datele prezentate ne sunt furnizate fie de candidati fie de persoanele imputernicite sa ofere referinte. Acesta este motivul pentru care nu vom asuma responsabilitatea eventualelor erori, omisiuni si exagerari care ne-au fost induse in mod intentionat.

Decizia finala de angajare apartine in exclusivitate angajatorului.

Este motivul pentru care insistam ca decizia de angajare sa fie luata dupa o foarte atenta analiza a informatiilor furnizate si a discutiilor avute cu candidatii.

Smart Media Project SRL este una din putinele firme cu capital integral romanesc, printre putinele firme din acest domeniu acaparat din ce in ce mai mult de companiile din strainatate.

Smart Media Project SRL se caracterizeaza printr-un sistem inovativ de recrutare si selectie de personal.

Clientii nostri sunt cuprinsi intr-o gama foarte variata de categorii: incepand cu firmele mici aflate la inceputul unui drum anevoios (dar pentru fiecare drum exista un shourtcut), firmele care au deja format un nume si o traditie in Romania.

Candidatii pe care ii avem in vedere incep cu experti recunoscuti in domeniile in care activeaza, continuand cu manageri si leaderi confirmati si se termina cu proaspat absolventii care vin sa demonstreze un potential de inalta clasa.

Domeniile in care detinem experienta de recrutare sunt la fel de variate. Proiectele de recrutare in care am fost solicitati ne–au specializat in marketing, PR, publicitate si vanzari, finante si contabilitate, proiectare si executie in domeniul industrial, constructii civile si industriale, turism si servicii, medicina si farmacie.