INSPECTOR SSM – lucrari de constructii

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza, controleaza si raspunde de activitatea de securitate si sanatate in munca pe santiere din partea antreprenorului general;
• Coordoneaza procesul de elaborare, dezvoltare si comunicare a politicilor in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
• Se asigura de respectarea aplicarii legislatiei in vigoare;
• Reprezentarea societatii in relatia cu organele de control in domeniu cat si urmarirea punerii in aplicare a masurilor corective dispuse de acestea;
• Instruirea si informarea personalului in ce priveste securitatea si sanatatea in munca;
• Participa si efectueaza instruiri conform programului de instruire/testare;
• Asigura efectuarea controalelor la locurile de munca conform programului de inspectii SSM;
• Participa la cercetarea evenimentelor referitoare la securitatea si sanatatea in munca;
• Initiaza actiuni corective/preventive.

CERINTE

• Studii superioare tehnice
• Cursuri in domeniul securitatii si sanatatii in munca de minim 80 ore
• Cursuri postuniversitare de minim 180 ore in domeniul SSM
• Minim 3 ani experienta in domeniul activitatii de securitate si sanatate in munca?
• Limba engleza – nivel avansat.

CV-urile pot fi trimise la corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/