Inspector Resurse Umane - Salarizare

NINVAL EXPERT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Intocmirea contractelor de munca si inregistrarea lor la ITM prin intermediul aplicatiei REVISAL;
-Prelucrarea pontajelor;
-Operarea documentelor de concedii de odihna, concedii medicale, prime, retineri, pensii alimentare;
-Calcularea avansului si a lichidarii, avansului la concediile de odihna;
-Intocmirea situatiilor privind platile catre bugetul de stat, salariati si terti si trimiterea acestor catre departamentul de contabilitate;
-Intocmirea statelor de salarii, declaratiei 112, 600 si 205;
- opereaza modificarile contractelor de munca in programul CIEL si in REVISAL;;
- intocmire OP-uri catre Bugetul de stat;

CERINTE

Experienta minim 2 ani in calculul drepturilor salariale (avantaj: experienta in firma de contabilitate)
* Studii medii/superioare, profil economic
* Foarte bune cunostinte privind sistemul de salarizare si legislatia in domeniul salarizarii si a resurselor umane
* Bune cunostinte de Microsoft Office si CIEL SALARII
* Limba engleza - constitue un avantaj
* Atentie distributiva, capacitate de concentrare, persoana riguroasa, ordonata, adaptabila, comunicativa

BENEFICII OFERITE

salariu motivant
tichete masa
asigurare medicala
decontare cheltuieli transport

Obiectul de activitate al societatii noastre este prestarea de activitati de contabilitate, consultanta in domeniul fiscal si audit financiar.

Oferim clientilor nostrii servicii complete de contabilitate, expertize contabile, certificari de bilant, servicii financiare, intocmirea statelor de salarii, intocmirea si depunerea raportarilor aferente salariilor, calcularea obligatiilor fiscale si contributiilor la fondurile speciale.

De asemenea, in colaborare cu specialisti in domeniul personal salarizare efectueaza servicii conexe ca de exemplu intocmirea contractelor de munca, eliberarea adeverintelor de vechime.