INSPECTOR RESURSE UMANE

darom impex

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmire contracte de munca, acte aditionale, decizii incetare, fise de post,
- operare in REVISAL si transmiterea acestuia,
- salarizare;intocmire dosar recuperare indemnizatii concedii medicale si somaj,
-activitati de recrutare personal si evaluare,
-eliberare adeverinte salariati,
-gestionarea activitatii de administrare de personal,
- intocmirea de proceduri, documente complexe, participarea la cercetarile disciplinare prealabile, etc.,
- realizarea de raportari specifice domeniului de resurse umane – angajari, plecari, absente, estimari costuri, provizion concediu odihna, situatii pentru audit, etc.

CERINTE

-detinerea certificatului de inspector resurse umane
-detinerea certificatului de formator constituie un avantaj
- experienta minim 1 an in sarcini de gestiune administrativa de personal sau intr-un departament administrativ de personal
- ordonat, cu bune abilitati de organizare si comunicare,atent la detalii,spirit de echipa
- cunoştinţe de operare MS Office, Internet
- cunostinte solide de legislatia muncii

DESCRIEREA FIRMEI

www.darom.ro