Inspector resurse umane

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Intocmirea formelor de angajare si a dosarelor de personal;
•Evidenta si pastrarea dosarelor de personal;
•Intocmirea diverselor adeverinte solicitate de salariati;
•Gestionare si administrare documente personal pentru angajatii firmelor alocate;
•Operare in baza de date ERP a modificarilor care intervin in statutul unui angajat;
•Intocmirea de adeverinte pentru banca;
•Suport pentru echipa de HR administrare;
•Introducerea in ERP a cererilor de concediu ale angajatilor, alte formulare/informatii in legatura cu angajatii societatii;
•Intocmirea dosarelor de angajare,incetare a raportarilor de munca, transferuri interne cat si a intregii documentatii aferente acestor procese;
•Transmiterea REVISAL catre ITM conform prevederilor legale (Codul Muncii republicat, HG 500/2011 privind Registrul General de Evidenta a Salariatilor si Ordin Min. Muncii 1918/25.07.2011) privind contractul individual de munca al unui angajat/ modificarile elementelor CIM

CERINTE

•Studii medii/superioare;
•Cunostinte temeinice de legislatia muncii;
•Atestat inspector resurse umane;
•Cunostinte MS Office (Word, Excel);
•Experienta minim 3 ani in activitate de administrare personal;
•Experienta intr-o companie cu minim 200 de angajati;
•Permis conducere categ.B (experienta minimum 1 an);
•Abilitati de comunicare, relationare si invatare;
•Persoana organizata, responsabila, obisnuita sa lucreze cu dead- line-uri stricte.

BENEFICII OFERITE

•Tichete de masa;
•Abonament medical;
•Asigurare de viata.

UTI SYSTEMS este un integrator de sisteme care furnizeaza solutii complete pentru sisteme de securitate, tehnologia informatiei si comunicatii, inginerie civila, folosind tehnologii si echipamente fabricate de producatori de renume, ca si aplicatii software dedicate.

Divizia Sisteme de Securitate cuprinde departamente ale caror competenta acopera o gama larga de servicii in domeniile ingineriei si a integrarii de sisteme complexe de securitate, cercetarii si dezvoltarii de produse hardware si software, ca si al managementului de proiecte si consultantei.

Misiunea Diviziei Sisteme de Securitate

- De a consolida pozitia UTI pe piata sistemelor de securitate complexe
- De a deveni leader pe piata sistemelor electronice de aparare si senzorilor
- De a oferi solutii globale pentru securitatea clientilor

Locul pe piata:
UTI SYSTEMS, prin Divizia Sisteme si Servicii de Securitate este lider in domeniul sistemelor integrate de securitate complexe.

Personal: UTI Sisteme de Securitate are in prezent un nr. de 1200 salariati