Inspector resurse umane

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Inspector resurse umane - atestat
2. Aplicare legislatia muncii in vigoare
3. Intocmire, incheiere si transmitere in Revisal contracte individuale de munca
4. Intocmire dosar de personal; obtinere de la salariat a documentelor, actelor si declaratiilor necesare la dosar
6. Creare si actualizare permanenta a bazei de date prin inregistrare de: contracte individuale de munca, modificari de stare civila si salariale, decizii de incetare a activitatii sau de sanctionare, etc…
7. Intocmire / verificare pontaje lunare pentru calculul salarial
8. Intocmire, semnare :
a. acte aditionale de modificare a: functiei, salariului negociat sau normei de lucru
b. decizii de suspendare a contractului individual de munca
c. decizii de incetarea a contractului individual de munca
9. Intocmire fise post conform organigramei societatii
10. Intocmire adeverinte de vechime pentru salariatii care nu au carnet de munca
11. Intocmire si completare adeverinte solicitate de salariatii societatii
13. Suport in cazul controalelor efectuate de organele abilitate ale Ministerului Muncii
14. Utilizare soft evidenta personal salarial, si intocmire declaratii lunare.
16. Calculare concedii de odihna si concedii medicale
17. Calculare retineri si popriri salariale
18. Elaborare si comunicare decizii de sanctionare pentru abateri disciplinare
19. Intocmire fise fiscale anuale pentru salariati
20. Utilizare suport legislativ in orice problema de calcul salarial, pus la dispozitie de angajator

CERINTE

-atestat inspector resurse umane
-experienta minim 3 ani
-bune abilitati de organizare
-abilitati de comunicare
-corectitudine si rigurozitate
-cunostiinte operare PC pentru soft salarizare si Windows Office
-buna cunoastere a legislatiei muncii si salarizarii