Inspector resurse umane

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea job-ului
Intocmeste si administreaza dosare de personal: contracte individuale de munca, fise de post, acte aditionale, decizii de incetare, note de lichidare, adeverinte de orice fel, obligatorii sau solicitate de angajat.
Inregistreaza in Revisal contractele individuale de munca, modificarile acestora, in termenul legal
Intocmeste situatia locurilor vacante in vederea inregistrarii la ANOFM
Verifica pontajele in vederea calculului salarial
Efectueaza calculul salarial, inregistreaza concediile medicale, cererile de concediu odihna sau concediu fara plata
Efectueaza retinerile salariale in baza documentelor primite si tine evidenta acestora
Genereaza centralizatoarele de salarii, declaratia 112
Se ocupa de depunerea cererilor de recuperare a sumelor aferente concediilor medicale
Intocmeste programarea concediilor de odihna
Mentine relatia cu medicina muncii si organizeaza periodic consultatiile salariatilor
Tine evidenta fiselor de SSM SI PSI, mentine relatia cu persoana abilitata sa le intocmeasca
Centralizeaza evaluarile anuale
Se preocupa permanent de documentarea legislativa

CERINTE

Minim 3 ani experienta in administrare dosare personal, salarizare
Absolvent studii superioare
Atestat inspector resurse umane
Foarte bune cunostinte privind legislatia muncii si procesul de salarizare
Cunoscator operare program Saga (preferabil)
Capacitate de organizaresi disciplina a muncii
Putere de concentrare, seriozitate, constiinciozitate, comunicativitate

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/