Inspector Resurse Umane

CONTRAST IMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Defineste, pune in practica si administreaza politicile de personal, respectand viziunea
companiei.
- Asigura interpretarea corecta a legislatie muncii si aplicarea prevederilor legale in domeniu.
- Coordoneaza relatia cu ITM si alte instutii ale Statului (Casa de Asigurari Sanatate, AJOFM,
etc.). Reprezinta societatea la controalele efectuate de reprezentatii organelor de control din
domeniu.
- Intocmeste diverse raportari si situatii pentru managementul companiei cu privire la costurile
salariale pe centre de cost si proiecte, analize de bugete si previziuni, etc.
- Supervizeaza actiunile specifice ca urmare a accidentelor de munca, actiuni legale referitoare
la angajati si furnizori de servicii.
- Participa la intocmirea si revizuirea Regulamentului de Ordine Interna, Regulamentului de
Organizare si Functionare.
- Stabileste si actualizeaza procedurile interne din cadrul departamentul de HR.
- Concepe, dezvolta si implementeaza strategiile de HR.

CERINTE

- Bune abilitati de comunicare si interactionare.
- Flexibilitatea si adaptabilitate la piata fortei de munca specifice domeniului logistic.
- Capacitatea de a lucra cu termene scurte.

Companie de distributie produse cosmetice, pentru saloane de infrumusetare