Inspector resurse umane

DIA DIA CONSTRUCT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeste documentele in legatura cu angajarea, modificarea si incetarea contractului individual de munca, conform procedurilor interne cu respectarea Codului Muncii si a legislatiei in vigoare.
Intocmeste si actualizeaza dosarul de personal pe perioada derularii contractului individual de munca, functie de modificarile intervenite.
Colecteaza, centralizeaza, verifica si inregistreaza in sistemul informatic documentele/informatiile conexe in legatura cu pontajul.
Inregistreaza si gestioneza programul REVISAL la zi (registrul de evidenta al salariatilor).
Intocmeste adeverinte referitoare la datele administrate si furnizeaza copii ale documentelor existente la dosarul angajatului.
Intocmeste documente solicitate de catre Institutul National de Statistica.
Cunostinte minime de contabilitate primara - reprezinta avantaj.

CERINTE

- curs inspector de personal si alte cursursi specifice HR;
- cunoasterea foarte buna a prevederilor legislatiei muncii;
- experienta minim 2 ani pe o pozitie similara;
- operare PC (word, excel);
Persoana dinamica, organizata cu spirit de initiativa;
Excelente abilitati de comunicare.

Societate comerciala ce activeaza in domeniul constructiilor civile si industriale.