Inspector Resurse Umane

Easy Asset Management IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Administreaza Sistemul Informational de Management al Resurselor Umane (avizari, activari, modificari, inchideri de profile, verificarea inregistrarilor etc.);
• Intocmeste contracte de munca, acte aditionale, decizii etc;
• Actualizeaza, verifica si arhiveaza dosarele angajatilor si colaboratorilor companiei;
• Intocmeste si gestioneaza rapoarte si situatii pentru a facilita raportari si decizii eficiente legate de salariati (lista angajati, statusul desfacerii contractelor de munca, statusul noilor angajari, modificari de functie etc);
• Intocmeste si depune declaratii la Agentia de Somaj, Casa de Asigurari de Sanatate, Casa de Pensii si a fiselor fiscale anuale;
• Tine legatura cu furnizorii externi de servicii de medicina muncii, SSM si PSI si intocmeste si/sau actualizeaza documentatia specifica;
• Calculeaza drepturile salariale conform pontajului, clauzelor negociate, politicii firmei si legislatiei in vigoare;
• Centralizeaza si verifica certificatele medicale, cereri de concediu odihna.

CERINTE

• Studii superioare, preferabi ASE;
• Curs Inspector Resurse Umane acrediat ANC
• Experienta si cunostinte solide pe salarizare (Avantaj - experienta prelucrare date cu soft salarii Wizrom);
• Bune cunostinte de legislatia muncii;
• Excelente abilitati de organizare, prioritizare si respectarea deadline-urilor;
• Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
• Solide cunostiinte MS Office;
• Experienta minim 3 ani.

Easy Asset Management este o Institutie Financiara Nebancara fondata in anul 2005, iar in prezent este unul dintre liderii de piata in industria de micro-credite.

Easy Asset Management a dezvoltat cu succes business-ul sau in afara tarii si in 2009, a intrat pe piata din Ucraina sub denumirea de ICredit. In 2011, expansiunea a continuat cu deschiderea birourilor din Romania, urmand Polonia in anul 2013.

Misiunea ICredit este aceea de a construi relatii profesionale, de lunga durata, cu angajatii, clientii si partenerii sai - relatii bazate pe incredere, profesionalism si respect reciproc.

Datorita dezvoltarii foarte rapide si dinamice a organizatiei noastre, in acest moment suntem in cautarea unui nou angajat pentru pozitia Inspector Resurse Umane.