Inspector resurse umane

DSD RESOURCE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste cim, urmareste semnarea lor, le receptioneaza si le arhiveaza la dosarele de personal;
- Obtine actele si documentele necesare intocmirii dosarelor de personal de la persoanele de contact din firmele client;
- Intocmeste si arhiveaza dosarele de personal, conform regulilor de lucru;
- Intocmeste adeverinte pentru salariatii din firmele client si le transmite in termenul stabilit prin procedurile de lucru;
- Intocmeste deciziile de incetare a activitatii pentru angajati, asigura transmiterea adeverintelor de vechime catre angajati;
- Intocmeste acte aditionale la contractul individual de munca pentru modificarea elementelor contractului individual de munca, le trimite spre semnare, le arhiveaza corespunzator;
- Calculeaza, tine evidenta concediilor de odihna, fara plata si a celor pentru evenimente speciale pentru toti angajatii companiei, le opereaza in program, si le arhiveaza corespunzator;
- Intocmeste dosare de pensionare pentru angajatii din firmele client, daca e cazul;
- Opereaza toate modificarile de relatii de munca in baza de date de personal (Wiz Salary), la termenul si in formatele stabilite prin regulile de lucru;
-Tine evidenta lunara a intrarilor si iesirilor operate si le transmite sefului direct la termenele si conform regulilor interne agreate;
- Completeaza si depune Revisal conform legii;
- Se documenteaza cu privire la legislatia muncii si asigura respectarea acesteia.

CERINTE

Ne dorim in cadrul echipei noastre o persoana organizata, cu experienta in activitatea de administrare de personal, comunicativa, cu bune abilitati de lucru cu calculatorul (pachetul Office). Cunoasterea sotului Wizsalary constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

In conformitate cu atributiile, responsabilitatile jobului si volumul de munca alocat.

Servicii de administrare resurse umane si salrizare, consultanta legislativa (outsourcing of hr administration and payroll).

www.hrconcept.ro