Inspector resurse umane

SC EXCLUSIV RONOF SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura intocmirea contractelor individuale de munca, precum si arhivarea acestora;
- Calculeaza drepturile salariale si intocmeste statele de plata;
- Tine evidenta concediilor de odihna, verifica pontajele cu cererile de concediu de odihna, certificatelor de concediii medicale si alte referate din cursul lunii;
- Intocmirea OP-urilor aferente impozitului pe salarii si contributiilor catre stat;
- Intocmirea declaratiei 112 si transmiterea acesteia on-line, precum si depunerea fiselor fiscale la unitatea fiscala;
- Asigura completarea si transmiterea registrului general de evidenta a salariatilor firmelor - Revisal;
- Primeste si analizeaza diferite cereri/ reclamatii ale salariatilor in domeniul resurselor umane, propunand solutii pentru rezolvarea acestora;
- Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;

CERINTE

- studii superioare finalizate
- atestat de inspector resurse umane;
- experienta in gestionarea contractelor de munca;
- cunostinte operare PC- Word,Excel, Revisal, (constituie avantaj cunoasterea programului SAGA)
- minimum 1 ani de experienta pe o pozitie similara
-cunostinte solide de legislatie muncii
-cunostinte de salarizare
-atentie la detalii, responsabilitate, abilitati de prioritizare a sarcinilor;

SC EXCLUSIV RONOF SRL se ocupa cu oferirea serviciilor de resurse umane, consultanta, salarizare si analiza organizationala. Reprezinta clientii in relatia cu ITM.