INSPECTOR CALITATE LEGUME-FRUCTE

AUCHAN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Locatie - Depozitul logistic - km 23 (Autostrada Bucuresti-Pitesti)
- Receptionarea calitativa a produselor livrate in platforma, conform procedurilor interne si a standardelor
- Se asigura de existenta documentelor de calitate care insotesc produsele ce urmeaza a fi receptionate
- Se asigura ca documentele de calitate care insotesc produsele sunt in conformitate cu legislatia in vigoare
- Se asigura ca mijloacele de transport si conditiile in care au fost transportate produsele ce urmeaza a fi receptionate se incadreaza in cerintele legale.
- Stabileste si verifica conditiile in care trebuie sa se pastreze si manipuleze produsele pe platforma si intervine ori de cate ori este necesar pentru mentinerea acestor conditii in limitele stabilite.
- Stabileste si urmareste modul de pregatire a produselor pentru livrare, respectarea conditiilor privind vecinatatea produselor si intervine ori de cate ori este necesar.

CERINTE

Studii superioare de specialitate - Universitatea de Studii Agronomice
Experienta in domeniu de cel putin 3 ani

PROFILUL IDEAL:

aptitudini bune de comunicare;
spirit de organizare;
disponibilitatea faţă de colegi şi faţă de echipă;
interes faţă de munca sa;
capacitate de adaptare;
rigurozitate – atenţie acordată detaliilor;
capacitatea de a rezolva probleme.

CUNOSTINTE:

Standardizare fructe și legume
Criterii de calitate gust
Instrumente de control
Proceduri de clasificare calitativă și cantitativă
Proceduri de receptie

Auchan este unul din lanturile comerciale cele mai importante la nivel mondial, cu magazine in 12 tari pe 3 continente si reunind mai mult de 175.000 de colaboratori. In cei peste 40 de ani de existenta, Auchan s-a dezvoltat continuu si a ramas fidel scopurilor si valorilor care au stat la baza crearii sale.

Daca iti doresti sa faci parte din echipa Auchan Romania, daca vrei sa lucrezi intr-un mediu civilizat si colegial, cu reale perspective de evolutie, te asteptam sa te alaturi echipei noastre.