Ingineri CATIA V5/V6 pentru industria auto si aerospatiala

GURUCAD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Realizarea proiectelor 3D si 2D in CATIA V5/V6 pentru industria auto si aerospatiala;
- Modelare de piese si ansambluri 3D;
- Crearea desenelor de executie 2D pentru piese unice si ansambluri/ instalatii dupa standardele ISO;
- Analiza control calitate (clash/clearance/requirements) si crearea rapoartelor;
- Comunicarea in interiorul echipei de proiect pentru realizarea termenelor si a cerintelor de calitate;
- Activitati simple de project management si tracking de proiect;

CERINTE

Cerinte:
- Licentiat in Inginerie mecanica (nu acceptam studenti, facultatea trebuie sa fie finalizata);
- Experienta de lucru in CATIA V5/V6 (Part Design, Generative Shape Design, Assembly Design si Drafting);
- cel putin 3 ani experienta anteriora in lucrul cu CATIA V5 pentru industria auto (piese auto, scule si matrice) sau/si in industria aerospatiala (Avionul Airbus A350XWB-900/-1000, Long-Range, Neo sau A380) - experienta in domeniul electric nu va fi luata in consideratie;
- cel putin 3 ani experienta anteriora in lucrul cu CATIA V6 pentru in industria aerospatiala (VVIP Avionul Boeing B787/B777) – experienta in domeniul electric nu va fi luata in consideratie;
- Cunostinte in crearea desenelor tehnice conform standardelor ISO;
- Cunostinte bune de limba engleza - conversational si tehnic;
- Cunostinte de limba Germana - reprezinta un avantaj;
- Cunostine bune MS Office (Word, Excel, PowerPoint si Outlook);
- Orientat catre rezultat si capabil sa lucreze cu termene limita;
- Disponibil sa calatoreasca in strainatate pentru training-uri scurte;
- Disponibil sa calatoreasca in tara pentru proiecte scurte la sediul clientilor GURUCAD SRL;

Aptitudini:
- Capacitatea de a se alinia la standardele companiei si a livra in conditiile si la standardul cerut;
- Atentie la detalii;
- Abilitati de organizare, planificare si prioritizare;
- Abilitati puternice matematice, analitice și de rezolvare a problemelor;
- Creativitate si gandire inovatoare – „find solution”;
- Abilitati puternice de comunicare, atat scrisa cat si verbala;
- Capacitate de decizie;

Sunteti interesat in a va alatura echipei noastre si de a va construi reputatia de expert in proiectare mecanica? Va rugam sa ne transmiteti documentele cererii complete, inclusiv asteptarile salariale si data de incepere pe adresa de e-mail: hr@gurucad.ro

Activitati de inginerie si consultanta tehnica legata de acestea.