Ingineri CATIA V5 pentru industria aerospatiala

GURUCAD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Realizarea proiectelor 3D si 2D in CATIA V5 pentru industria aerospatiala;
- Modelare de piese si ansambluri 3D;
- Crearea desenelor de executie 2D pentru piese unice si ansambluri/ instalatii dupa standardele ISO;
- Analiza control calitate (clash/clearance/requirements) si crearea rapoartelor;
- Comunicarea in interiorul echipei de proiect pentru realizarea termenelor si a cerintelor de calitate;
- Activitati simple de project management si tracking de proiect;

CERINTE

Cerinte:
- Licentiat in Inginerie mecanica (nu acceptam studenti, facultatea trebuie sa fie finalizata);
- Experienta de lucru in CATIA V5 (Part Design, Generative Shape Design, Assembly Design si Drafting);
- cel putin 3 ani experienta anteriora in lucrul cu CATIA V5 pentru industria aerospatiala (Avionul Airbus A350XWB-900/-1000, Long-Range, Neo sau A380) - experienta in domeniul electric nu va fi luata in consideratie;
- experienta de lucru in CATIA V5 pentru industria auto (piese auto, scule si matrice) - reprezinta un avantaj;
- Cunostinte in crearea desenelor tehnice conform standardelor ISO;
- Cunostinte bune de limba engleza - conversational si tehnic;
- Cunostinte de limba Germana - reprezinta un avantaj;
- Cunostine bune MS Office (Word, Excel, PowerPoint si Outlook);
- Orientat catre rezultat si capabil sa lucreze cu termene limita;
- Disponibil sa calatoreasca in strainatate pentru training-uri scurte;
- Disponibil sa calatoreasca in tara pentru proiecte scurte la sediul clientilor GURUCAD SRL;

Aptitudini:
- Capacitatea de a se alinia la standardele companiei si a livra in conditiile si la standardul cerut;
- Atentie la detalii;
- Abilitati de organizare, planificare si prioritizare;
- Abilitati puternice matematice, analitice și de rezolvare a problemelor;
- Creativitate si gandire inovatoare – „find solution”;
- Abilitati puternice de comunicare, atat scrisa cat si verbala;
- Capacitate de decizie;

Sunteti interesat in a va alatura echipei noastre si de a va construi reputatia de expert in proiectare mecanica? Va rugam sa ne transmiteti documentele cererii complete, inclusiv asteptarile salariale si data de incepere pe adresa de e-mail: hr@gurucad.ro

INFO : Va multumim pentru interesul acordat societatii noastre si pentru transmiterea aplicatiilor dvs. Toate CVurile sunt atent analizate si salvate in baza de date a companiei. Cu toate acestea, va aducem la cunostinta ca in urma acestui anunt, vor fi contactati numai candidatii compatibili cu postul disponibil.

Infiintata in Octombrie 2011 cu accent pe suport pentru GURUCAD Germania in Conceptie, Proiectare - ca Partener Off-Shore GURUCAD SRL realizeaza proiecte de Inginerie si IT in sistemul work-package pentru diferite industrii (Aerospace, Automotive, Medical, Robotica, Construcții Navale, Customer Goods) de la cerintele clientului pana la produsul final.
In activitatile pe care le desfasuram suntem condusi de urmatoarele principii:
- Succesul deplin in realizarea proiectelor;
- Realizarea livrarilor peste asteptarile clientului;
- Promptitudine si competente tehnice avansate pentru finalizarea proiectelor la parametri inalti;
- Proiectele sunt realizate dupa aceleasi proceduri ca si la GURUCAD Germania (mentalitatea germana)
Alte arii de activitate ale GURUCAD SRL sunt: 3D / 2D design de produs, Consultanta, Traininguri, Servicii si Produse IT. Suntem implicați activ în standardizarea proceselor de lucru ale companiilor prin furnizarea de soluții (training, metode, automatizare - macro-uri, API), care sa le ajute in reducerea timpului de realizare a unui produs și construirea de procese stabile corporative care sa îmbunătățeasca know-how-ul general al companiei pentru produsele viitoare.
Inginerii noștri au mai mulți ani de experiență în mai multe industrii-cheie (Aerospace, Automotive, Medical, Robotica, Construcții Navale, Customer Goods) fiind capabili sa se descurce in situatii care sunt fara iesire chiar si pentru clientii nostri.
(www.gurucad.ro)