INGINERI AUTOMATISTI - aplicatii SCADA si PLC pentru industrie

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania realizeaza proiectare si executie de echipamente si instalatii electrice pentru automatizari industriale.

Responsabilitati:
Dezvolte aplicatiile software pe baza unor teme (tehnologic/electric);
Elaboreaza documentatie pentru PLC+SCADA (specificatii, descrieri, scheme, manuale de operare etc);
Participa la testare si puneri in functiune la client;
Elaboreaza analiza functionala;
Intocmirea de liste de intrari/iesiri;
Elaborarea de scheme electrice de control etc.

CERINTE

Experienta de 3-4 ani pe un post similar;
Absolvent studii superioare, profil tehnic: automatica, electronica, electrotehnica etc;
Cunostinte de specialitate in dezvoltare aplicatii pentru automatizari industriale;
Cunostinte dezvoltare aplicatii software automate programabile si HMI/SCADA (Schneider-Electric/Pl7 Pro, Unity Pro,Vijeo Citect, Vijeo Designer//Siemens/Simatic Step 7, Win CC, Win CC flexible//Phoenix Contact, altele);
Cunostinte configurare PC, sisteme de operare, retele de comunicatii industriale;
Capacitate de lucru in echipa;
Permis ctg. B;
Disponibilitate la deplasari ocazionale in interes de serviciu;
Limba engleza nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Asigurare medicala privata;
Tichete de masa;
Logistica necesara desfasurarii activitatii (telefon, laptop, masina).

Detalii: https://www.qlt.ro/

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.