Inginer vanzari - IT / Telecomunicatii

Job expirat

Companie
BEIA CONSULT INTERNATIONAL - SIEMENS SYSTEM PARTNER
Posturi disponibile
2
Domeniu
Consultanta
IT&C
Marketing / Cercetare de piata
Telecomunicatii
Vanzari
Nivel experienta
2 - 3 ani
Tip contract
Full-time
Nivel studii
Facultate (absolvent)
Nivel salarial
Confidential
Localitate
BUCURESTI
Tara
ROMANIA
Valabilitate
03-01-2017 : 02-02-2017

Responsabilitati

Contactarea clientilor existenti si recrutarea de noi clienti, telefonic sau prin deplasare la sediul lor, elaborarea si intocmirea ofertelor tehnico-economice conform politicii firmei si a listelor de preturi, aducerea de noi contracte, asigurarea participarii la licitatii, implementarea strategiei de vanzari pentru realizarea planului de vanzari, prospectarea pietei de desfacere, urmarirea derularii ofertelor ai a contractelor, asistenta tehnica a clientilor pentru sisteme de comunicatii (Centrale telefonice, call-center, telefoane) SIEMENS, ALCATEL, EICON

Cerinte

- contactarea potentialilor clienti si reprezentarea societatii in fata acestora
- indeplinirea planului de vanzari
- semnarea si negocierea contractelor
- urmarirea contractelor in derulare (respectarea termenelor si buna indeplinire a conditiilor contractuale)
- prospectarea pietei
- promovarea si prezentarea produselor societatii

Beneficii Oferite

Salariu fix, comision in functie de rezultate, negociabil in functie de experienta actuala a candidatului
Autoturism de serviciu
Telefon mobil
Conditii de lucru: birou modern, calculator, internet, e-mail, fax, centrala telefonica, copiator, etc.
Instruire in tehnici de vanzare

Descrierea firmei

BEIA CONSULT INTERNATIONAL - Solutii in comunicatii

Companie de consultanta si servicii in domeniul telecomunicatiilor, activa pe piata de centrale telefonice in Romania din anul 1991, partener autorizat SIEMENS, isi desfasoara activitatea in domeniile: distributie, vanzari, instalari si consultanta.

Distribuim, comercializam si instalam centrale telefonice Alcatel, Siemens, Panasonic, oferim service, gama profesionala de telefoane analogice si digitale, terminale ISDN, servere / soft de comunicatii si gateway EICON, proiecte la cheie, garantie si asistenta, proiectare si executie cablari structurate UTP, consultanta gratuita, sisteme de transmisiuni PCM si HDSL, casti operatoare profesionale.

Gaseste toate anunturile pentru meseria Inginer vanzari