Inginer vanzari - IT / Telecomunicatii

BEIA CONSULT INTERNATIONAL - SIEMENS SYSTEM PARTNER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contactarea clientilor existenti si recrutarea de noi clienti, telefonic sau prin deplasare la sediul lor, elaborarea si intocmirea ofertelor tehnico-economice conform politicii firmei si a listelor de preturi, aducerea de noi contracte, asigurarea participarii la licitatii, implementarea strategiei de vanzari pentru realizarea planului de vanzari, prospectarea pietei de desfacere, urmarirea derularii ofertelor ai a contractelor, asistenta tehnica a clientilor pentru sisteme de comunicatii (Centrale telefonice, call-center, telefoane) SIEMENS, ALCATEL, EICON

CERINTE

- contactarea potentialilor clienti si reprezentarea societatii in fata acestora
- indeplinirea planului de vanzari
- semnarea si negocierea contractelor
- urmarirea contractelor in derulare (respectarea termenelor si buna indeplinire a conditiilor contractuale)
- prospectarea pietei
- promovarea si prezentarea produselor societatii

BENEFICII OFERITE

Salariu fix, comision in functie de rezultate, negociabil in functie de experienta actuala a candidatului
Autoturism de serviciu
Telefon mobil
Conditii de lucru: birou modern, calculator, internet, e-mail, fax, centrala telefonica, copiator, etc.
Instruire in tehnici de vanzare

DESCRIEREA FIRMEI

BEIA CONSULT INTERNATIONAL - Solutii in comunicatii

Companie de consultanta si servicii in domeniul telecomunicatiilor, activa pe piata de centrale telefonice in Romania din anul 1991, partener autorizat SIEMENS, isi desfasoara activitatea in domeniile: distributie, vanzari, instalari si consultanta.

Distribuim, comercializam si instalam centrale telefonice ALCATEL, SIEMENS, oferim service, gama profesionala de telefoane analogice si digitale, terminale ISDN, servere / soft de comunicatii si gateway EICON, proiecte la cheie, garantie si asistenta, proiectare si executie cablari structurate UTP, consultanta gratuita, sisteme de transmisiuni PCM si HDSL, casti operatoare profesionale.