Inginer vanzari HVAC

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea contactelor in vederea realizarii de noi vanzari cu clientii traditionali ai firmei precum si cu noii clienti
- Identifica si abordeaza potentialii clienti, dezvoltand portofoliu de clienti, pe zona alocata
- Intocmeste oferte tehnice, urmareste concretizarea proiectelor si derularea contractelor,
- Calculeaza ofertele de pret pe baza catalogului de produse, lista de pret,
- Prospectaeaza piata si cunoaste competitorii,
- Atragerea de noi clienti, dezvoltarea bazei de date,
- Insusirea tuturor informatiilor tehnice despre produsele firmei din programul de vanzari,
- Evidenta tuturor vizitelor si ofertelor, rapoarte de activitate,
- Indeplinirea planului de vanzari
- Coordonarea celor 3 reprezentanti din subordine.

CERINTE

- Experienta prealabila in vanzari, de preferinta intr-un domeniu similar de activitate, (in domeniul instalatiilor)
- Carnet de conducere ctg B - obligatoriu;
- Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu;
- Absolvent de facultate, de preferinta studii tehnice
- Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
- Spirit de echipa, ambitios, fluenta in exprimare,valori si principii morale solide,
- Asumarea responsabilitatii, asumare riscuri calculate, pragmatism, capacitate de evaluare,
- Experienta interumana, abilitatea de a lucra sub presiune.

BENEFICII OFERITE

masina de serviciu, telefon, laptop