Inginer Vanzare - solutii iluminat interior/exterior / Proiecte Mari

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania face parte dintr-un grup de firme ce activeaza in domeniul productiei si comertului de materiale de constructii, finisaje, instalatii electrice si solutii de iluminat etc.
Acceptam si absolventi de studii/cursuri tehnice in domeniul instalatiilor electrice, iluminat sau domeniu conex cu excelente abilitati de vanzare si comunicare.

Responsabilitati:

Realizarea bugetului de vanzari si a indicatorilor de performanta cantitativi si calitativi alocati de catre management;

Planificarea si organizarea propriei activitati si a actiunilor proprii cu scopul de a indeplini obiectivele stabilite;

Gestioneaza portofoliul de clienti, le monitorizeaza solvabilitatea si se asigura ca relatiile cu acestia se desfasoara conform politicilor companiei;

Realizeaza raportarea activitatii, pe indicatorii de performanta ai postului, cu ajutorul instrumentelor de raportare folosite de companie.

CERINTE

Experienta pe o pozitie similara- reprezinta avantaj;

Experienta in vanzari directe/proiecte reprezentative;

Experienta in promovare solutii in special de iluminat interior/exterior si de instalatii electrice (reprezinta avantaj);

Excelente abilitati de vanzare, negociere si prezentare;

Carnet auto ctg B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, se va negocia in functie de nivelul profesional.

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.