Inginer Vanzare sisteme de irigatii (aplicatii agricole si rezidentiale)

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Import si distributie sisteme de irigatii (aplicatii rezidentiale si agricole).

Distributie fittinguri, conducte, accesorii – pentru retele de apa

Responsabilitati:
Raspunde de mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti pentru zona alocata;
Dezvolta un portofoliu de clienti noi, clienti identificati in vederea desfasurarii procesului de vanzare;
Raspunde de indeplinirea obiectivelor de vanzare pentru zona alocata;
Urmareste cresterea numarului de clienti activi si intreprinde actiuni de fidelizare a acestora;
Prezinta informatii tehnice si comerciale;
Intocmeste saptamanal planul de vizite la clienti si efectueaza deplasari pentru prospectare, identificare nevoi, prezentare oferte, negociere si contractare, recuperare datorii;
Identifica in permanenta clienti noi care au potential de colaborare, incheie parteneriate de colaborare cu acestia.
Raspunde de realizarea obiectivelor specifice activitatii de vanzare trasate de conducerea companiei.

CERINTE

Absolvent(a) al unei institutii de invatamant superior (de prefereat in domeniul tehnic);
Experienta in domeniul vanzarilor;
Constituie avantaj cunostinte legate de piata instalatiilor sau materialelor de constructii;
Buna intelegere a proceselor de vanzare;
Cunostinte operare PC (MS Office);
Abilitati de negociere si comunicare;
Abilitate de a identifica si oferii solutii alternative;
Orientare catre client si capacitate de a intelege nevoile acestora;
Are abilitati de analiza, sinteza si adaptare a deciziilor cu promptitudine;
Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant (discutabil in functie de experienta).

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.