Inginer Vânzări EPG

Eneria SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm 2 colegi care să se alăture echipelor noastre din București și Timișoara.

RESPONSABILITĂŢI

1. Inginerul Vânzări EPG are ca principal obiectiv vânzarea de grupuri electrogene, UPS-uri, tablouri și lucrări electrice, proiecte de instalare și servicii adiacente;
2. Asigură dezvoltarea activităţii comerciale prin identificarea de noi clienţi şi analize de piaţă;
3. Asigură monitorizarea concurenţei în ceea ce privește gama de produse, tarife, contracte
4. Este în permanentă legătură cu clienţii – negocieri, invitaţii la diferite evenimente, vizite promoţionale;
5. Transmite ofertele pentru grupuri electrogene/motoare clienţilor;
6. Redactează, negociază şi urmăreşte contractele pentru grupuri electrogene/motoare;
7. Urmăreşte comenzile de grupuri electrogene/motoare;
8. Desfășoară în permanență o activitate de vânzare pro-activă în întâmpinarea nevoilor clienților;
9. Intocmește rapoarte de activitate și întreține baza de date clienți.

CERINTE

1. Studii superioare finalizate în domeniul tehnic – specializarea inginer;
2. Cunoștințe și experiență de minim 2 ani pe un post similar;
3. Bune cunoștințe de operare MS Windows și MS Office;
4. Cunoștințe medii de limba engleză și/sau limba franceză;
5. Abilități de comunicare și relaționare.

PROFIL CANDIDAT

1. Adaptabilitate, corectitudine, seriozitate;
2. Atenție la detalii, ordonat, metodic, riguros;
3. Disponibilitate pentru lucrul în echipă;
4. Disponibilitate pentru delegații (deplasări în interes de serviciu) în țară și în străinătate;
5. Conștiinciozitate, acuratețe și atenție în îndeplinirea sarcinilor.

DEALER AUTORIZAT DIN 1992 IN ROMANIA AL MOTOARELOR SI GRUPURILOR ELECTROGENE CATERPILLAR. COMPANIE CU CAPITAL INTEGRAL STRAIN.